Dowiedz się, jakie są czakry i ich właściwości energetyczneW ciągu ostatnich stu lat pojęcie czakr lub subtelne centra energetyczne w ciele zajęło zachodnią wyobraźnię, niż praktycznie każda tradycja jogi. Jednak podobnie jak większość innych pojęć wywodzących się z źródeł sanskrytu, Zachód (z wyjątkiem garstki uczonych) niemal zupełnie nie zdołał zrozumieć tego, co czakry miały na myśli w pierwotnym kontekście i jak ma się praktykować z nimi. Ten post ma na celu poprawienie tej sytuacji do pewnego stopnia.

Czakra serca ma gruczoł gruczołowy i układ odpornościowy, serce, płuca, piersi, ramiona i ręce związane z tym. Niektóre fizyczne zaburzenia równowagi serca to: problemy z sercem i krążeniem (wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, zawał serca), złe krążenie lub drętwienie, astma lub inne schorzenia układu oddechowego, rak piersi, stawy sztywne lub problemy stawowe w dłoniach.

Jeśli chodzi o oryginalnych autorów, głównym celem jakiegokolwiek systemu czakr miało funkcjonować jako szablon dla nyāsa, co oznacza instalację mantr i energii bogów w określonych punktach subtelnego ciała. Więc chociaż miliony ludzi są zafascynowane czakrami dzisiaj, prawie żaden z nich nie wykorzystuje ich do swoich celów. W porządku. Ponownie, nie jestem tutaj, aby nikomu nie myśleć, tylko po to, aby wykształcić ludzi, którzy są zainteresowani.

Guru Pathik rozpoczął odblokowanie trzeciej czakry Aanga, zadając Awatanowi to, czego wstydził się i z jakiego powodu był rozczarowany sobą. Aang miał wizję, kiedy po raz pierwszy próbował ognia i ciężko spalić dłonie Katary. Powiedział Pathik, że nigdy więcej nie będzie strzelał. Pathik odpowiedział, że aby uzyskać równowagę, musi zaakceptować wszystkie jego aspekty. Aang był Awatarem i dlatego był zapalnikiem ognia. Aang zaakceptował swój obowiązek i z powodzeniem otworzył trzecią czakrę.

Ponieważ wszystkie te prądy przemieszczają się do i wychodzą z cielesnych obszarów największej nerwów, tworzą wirujący wir, który wygląda całkiem jak DNA - w rzeczywistości jest całkiem możliwe, że nasze DNA jest mikroskopijną reprezentacją naszej większej energii pole. Inną wielką wizualną analogią jest kaduceusz, który medycyna używa jako swojego symbolu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak otworzyć czakry duchowe

Prosty test równowagi czakr